O nás

Vítejte na stránkách mezinárodně chráněné chovatelské stanice

" od Chlumeckého rybníka " registrovanou pod r.č. 1123/03

 

 delitko

V současné době máme dvě fenky CLARU APRAXIA FELON a FEMME FATALE ESTRELLA DE ORO "ROSE"

 

Zakladatelka mojí chovatelské stanice "Dakynka" Ducky od kamenné hradby odešla za duhový most 29.11.2015 ve 14. letech

 

Naše rodinka žije s našima psíma holkama v rodinném domku se zahradou. I když je zahrada dost velká, psi žijí s námi v domě. 

 

Na podzim roku 2001 jsem si přivezla moji první psí slečnu "Dakynku"  od paní chovatelky Dáši Turkové. Když jsem si tenkrát pro Ducky jela tak jsem nic nevěděla o uchovnění, výstavách a výcviku psů.Ale to se všechno změnilo. S Ducky jsem začala chodit na cvičák a zjistila jsem, že nás to obě moc baví. Ducky byla velice učenlivé štěndo. Výcvik mi s ní šel úplně sám. Na cvičáku jsme úspěšně složili zkoušku ZZO s plným počtem bodů. Tam mi pomalu začalo docházet, že by bylo škoda Dakynku neuchovnit. Kyčle nám vyšly a na výstavách to šlo také dobře tak jsme se chystali na zkoušku OVVR. 

Kamarádka Jana ze cvičáku mi doporučila výcvikový tábor v Novém Řadově (r.2003) pod vedením manželů Krutských. Promě to byl super týden se super lidičkama a psí zábavou. Ke konci tábora se konala zkouška OVVR. No a zvládly jsme to obě v I.ceně a s plným počtem bodů. 

Po uchovnění jsme se s manželem rozhodli nechat Ducky nakrýt. Vybrali jsme našemu zlatíčku krásného psa jménem " Detrit z Vlčích luk" 

Dakynce se narodilo 6 krásných hafíků. Moc pěkně se jim věnovala, byla dobrá matka.

 

uvod1     uvod2

        Ducky se štěňátkama - Vrh A                  Argo, Art, Alex, Ashely, Alan a Aisi

 delitko

Po úspěšně odchovaném vrhu přišla na řadu rodina. Když moji kluci trošku povyrostli tak jsem se i nadále chtěla zase "na plno" věnovat chovu pejsků. Dakynka nám trošku zestárla a stala se i vetránkou tak nebylo možné jí znou nechat nakrýt. 

Začala jsem brouzdat po internetu a zjišťovala jsem kde a v jaké chovatelské stanici mají nebo čekají štěňátka. Pak jsem narazila na chovatelskou stanici Apraxia Felon. Moc se mi líbila fenka jménem  Malorca Misantos " Clara"  a pes kterým byla nakryta " Irby" Egoiste du Bois de la Rayere

Poté jsem kontaktovala paní chovatelku Lenku a závazně si zamluvila štěňátko. Bylo to pro mě dlouhé čekání. Modlila jsem se, aby byla ve vrhu fenka. No a 28.05.2012 se Claře a Irbymu narodilo 7 krásných štěňátek - 5 holčiček a 2 kluci. Měla jsem obrovskou radost, že to vyšlo. 

Clarku jsem si přivezla v létě roku 2012. Jsem moc ráda, že jí mám. Clarka je kontaktní fena s milou povahou, krásnou hlavou, silným tělem, dobrým předním i zadním úhlením, je plnochrupá a její výška je 55cm. Clarka je chovnou fenou a má odchované 3 vrhy (B,C,E). Zkoušky OVVR složila v I. ceně s 225b. v Jižních čechách ve Varvažově opět jako Ducky pod vedením manželů Krutských a Podzimní zkoušky jsme zvládly ve III.ceně se 145.body ve Velkém Šenově. Na výstavách taky někdy zaválí. Clarka má titul Vítěz třídy mladých, Krajský vítěz, Oblastní vítěz, Vítěz Mladé Boleslavi, Vítěz VIII. skupiny FCI a 3.nejkrásnější pes lovecké výstavy.

Nadále se věnujeme výstavám a chodíme na lovecký výcvik ke kamarádce Alče -  Aleně Fantové.

Clarka je moc šikovná, práce se zvěří jí moc baví. 

delitko

Koncem února 2015 do naší smečky přibyla další holčička. Mám jí od kamarádky Lucky z chovatelské stanice Estrella de Oro.

Rose je velmi energická milá fenka, která by se se vším co nejvíce zavděčila paničce. Je to vášnivá aportérka čehokoli. Rose je již chovnou fenou a má za sebou už i první odchovaná štěňátka. Vrh D.

9

               Femme Fatale Estrella de Oro  "ROSE" - 8.týdnů

Díky mým holčičkám jsem poznala spoustu věcí a lidí se kterými bych se jinak neměla šanci setkat. Díky nim dělám věci o kterých jsem jako malá holka snila.

Moje holčičky mám strašně moc ráda, jsou to moje nej kámošky na světě a hlavně jsou nedílnou součástí naší rodiny. 

 delitko

 uvod4   uvod5

           Clara se sourozenci v Chs Apraxia Felon                                                            Já a moje Claruša 
 


Tvorba stranek pro chovatele psu

© 2015 Od Chlumeckého potoka. Tvorba stránek pro chovatele

TOPlist