26.12.2013

Přidala jsem pár fotek z pondělní a dnešní procházky. V pondělí jsme se šli projít na Erbenovu vyhlídku a dnes jsme byli v Dubičkách na rozhledně. Moc pěkně jsme se prošli. Jen ten sníh by byl lepší než to bláto. :-)

Foto ZDE

Krajská výstava psů Litoměřice

13.10.2013

Včera se v Litoměřicích konala krajská výstava psů. Počasí nebylo zcela ideální, ale naštěstí nezačalo pršet.  

 

Nyní jsme se předvedli už v mezitřídě v konkurenci 2 fen. Posuzovala nás paní Mgr. Božena Ovesná.

 

Clara mi za poslední měsíc pořádně vylínala a místy jí prosvítala i kůže, ale to jsem viděla asi jenom já. Vyběhali jsme si známku výborná 2.

 

 

Clarka si výstavy teď opravdu užívá. Při posuzování stojí jak vyřezaná a v pohybu je úžasná. Jsem ráda, že nás to konečně baví obě dvě. :-D

Posudek z výstavy ZDE a foto ZDE

30. podještědská výstava psů Liberec

15.09.2013

Včera 14.9.2013 se konala v Liberci krajská výstava psů. Já a Clara jsme se zúčastnily. Byly jsme přihlášené do třídy mladých. Clarka si vedla velice dobře, měla skvělou náladu a šlapala jak hodinky. Vyběhaly jsme si známku výborná 1, Vítěz třídy a krásný posudek, který si můžete přečíst ZDE.

 

 

Pár fotek z výstavy ZDE

Ovvr Varvažov

30.08.2013

Dnes 30.8.2013 jsme se s Clarkou zúčastnili svodu loveckých psů OVVR konané ve Varvažově (PI). Přihlášeno bylo 13 psů a všichni zkoušky udělali.

 

Clarka si vedla dobře, zkoušky udělala v I.ceně s počtem 225b. (max. 232b.)

 

 Mám z ní velikou radost.

 

 

Teď už nám k uchovnění chybí pouze věk, ale my si počkáme. :-)

Fotky z OVVR - ZDE

28.08.2013

Dnes mi přišly výsledky rentgenu kyčlí a loktů naší Clárky od MVDr. Snášila.

Clarka má DLK 0/0 a DKK B/B a to je super zprávička.

Mám velikou radost. :-)

 

MVP Mladá Boleslav

22.07.2013

V sobotu se Clarka zúčastnila mezinárodní výstavy v Mladé Boleslavi. Ve třídě mladých nás bylo 12 takže veliká konkurence. Bylo veliké teplo. Clarka se předvedla hezky. Pan rozhodčí byl docela přísný a Clara získala známku VD. Nám to ale nevadí, pro mě byla Clarka ta nejhezčí. :o)

Posudek ZDE

Fotky z výstavy ZDE

Ducky má 12. narozeniny

14.07.2013

Dnes má moje Dakynka narozeniny. Přeju ti hodně zdravíčka a aby ti to pořád dobře šlapalo. :-)

Mám tě moc ráda. :-)

7. červen 2013

Konečně jsem se dočkala a po 4 týdnech mám volný víkend. Samozřejmě jsme toho museli využít. Šli jsme s holkama k vodě a taky na cvičák. Přidala jsem pár fotek, myslím, že se povedly. :-)

 

Foto - ZDE

Clara 1. narozeniny

28.05.2013

CLARKA dnes slaví své 1. narozeniny !!!!!

Přeji Ti beruško do dalších let hodně elánu, který ti nechybí a hlavně to zdravíčko. Jsem moc ráda, že tě mám.

 

Ducky si na tebe zvykla a jste teď nejlepší kámošky a to jsem moc ráda.  Na výstavách tě to sice nebaví, ale na cvičáku jsi šikulka a to mě moc těší.

 

První hárání máme taky už zasebou i u toho ty tvoje neposlušné nálady, ale všechno jsme to zvládly.

 

 

Příští měsíc nás čeká rentgen kyčlí tak snad dopadne dobře. :-)

Nord Bohemia Canis Litoměřice

28.05.2013

V sobotu 25.5.2013 se konala v Litoměřicích mezinárodní výstava psů. Na výstavě jsme se potkali s Clárky maminkou Clarou (Malorca Misantos). Holky si spolu velice rozuměly. Alespoň se naše Clara zapoměla zbytečně stresovat. :-) V kruhu se jí moc běhat nechtělo, ocásek měla pořád dolů, ale v postoji byla v pohodě. No a za ten ocásek dolů jsme dostaly známku velmi dobrá. Posudek z výstavy ZDE.

 

 

Clarky mamina uspěla o hodně lépe. Ve třídě pracovní si vyběhala: Výborná 2, R.CAC a její posudek si můžete přečíst ZDE.

Výlet Jetřichovice

23.05.2013

Přidala jsem pár fotek do alba SPOLEČNÉ ze super výletu v Jetřichovicích. Bylo nádherné počasí. Krásně jsme se prošli, holky byly skoro pořád ve vodě, moc se jim to líbilo.

XIV. POJIZERSKÁ VÝSTAVA PSŮ

28.04.2013

Včera jsme jeli s Clarkou na krajskou výstavu do Mladé Boleslavi. Na řadu jsme přišli až kolem půl druhé, Clarka si vedla v kruhu dobře. Hezky se předvedla.

 

Do třídy mladých bylo přihlášeno 5 fen, ale nastoupily 4.

 

No a my jsme dostaly známku V3. Posudek ZDE

 

 

 

Trénink na OVVR

17.03.2013

Včera 16.3.2013 se v Chomutově konal trénink na zkoušky OVVR.

 

Tak jsem si to jela s Clarkou zkusit nanečisto, aby jsme případné chyby stačily dopilovat. Všechny úkoly jsme hravě zvládly. Jen při dohledání bažantice ji Clarka pouze označila,  zůstala u ní stát. Což na OVVR stačí. Doma jsme dohledávku trénovali na kachně nebo na králičí kůži a  to mi vždy donesla. Možná kdyby jí dali bažantici pořádně očuchat a kdyby se to zkoušelo víc než jen jednou tak by jí asi i přinesla.

 

Aport z vody se nedělal, protože bylo -9C. To budeme muset trénovat až se udělá trošku tepleji.

Ducky jsme měli sebou, protože ty její smutný oči když jsme odcházeli špatně snáším. Dakynka byla hodná, pěkně se tam válela ve sněhu a byla šťastná jako blecha. :-)

 

 

Fotky ze včerejšího tréninku si můžete prohlédnout ZDE

Malá škola vystavování retrívrů

03.03.2013

Včera 2.3.2013 se v Praze konal kurz školy vystavování pro retrievery pod vedením  Evy Píchové a Jindry Hermannové. Já a Clarka jsme se zúčastnily.

 

Protože výstavní sezóna je v plném proudu a Clarku jsem už na dvě výstavy přihlásila nechtěla jsem nechat nic náhodě. Naše první a taky poslední výstava dopadla hrozně tak jsme si to jeli zkusit na nečisto, aby jsme obě věděly jak na to. Dakynka samozřejmě jela s námi, aby Clarka měla i psí podporu. Nevím jestli to bylo díky Ducky nebo i tím, že Clarka je už o dost starší než minule, ale Clarunce šlo všechno krásně. Hala jí vůbec nevadila a i krásně se stavěla v kruhu. Ne jako minule na výstavě, to jsem jí vůbec nedokázala postavit do výstavního postoje. Včera byla úplně v pohodě. :-)

 

 

Jsem ráda, že jsme jeli. Teď jsem si jistá, že ty výstavy zvládnem levou zadní. :-D

 

Ze včerejšího kurzu mám velice dobrý pocit a všem moc děkuji za odbornou pomoc.

 

Na video z kurzu se můžete podívat.......ZDE a na fotky ZDE

 

Nácvik aportu

12.02.2013

Přidala jsem další video jak s Clarkou cvičíme aportek. Jako na potvoru mi chtěla aport pouštět a to přitom vůbec nedělá. Možná byla už unavená z procházky a prostě se jí nechctělo. Video najdete ZDE

Aport kachny

28.01.2013

Dnes mi Clarka udělala ohromnou radost. Krásně mi aportovala kachnu. Jsem z ní nadšená. :-) Přidala jsem k ní pár fotek. :-)

Foto ZDETvorba stranek pro chovatele psu

© 2015 Od Chlumeckého potoka. Tvorba stránek pro chovatele

TOPlist